Randevu ve Danışma 0 (541) 369 13 42

Çift Terapisi

Çift terapisi, ilişki içerisinde ortaya çıkan anlaşmazlıklar, karşılanmayan beklentilerin yaşattığı duygusal ihtiyaçlar ve çatışmalar nedeniyle gerginlik yaşayan partnerlerin süreçlerini ele alır. İlişkide oluşan duygusal düğümlerin partnerlerin kendi arasında çözümlemekte zorlandıkları dönemde çift terapisine başvurulur. En sık karşılaşılan ilişki problemleri; iletişim bozuklukları, karşılanmayan beklentiler, yakınlık kurmada güçlük, güven eksikliği, cinsel istekte azalma, aldatma ve bağlanma korkusu şeklindedir.

Psikoterapi süreci; etkili iletişimin yolları ve iletişim becerileri üzerine çalışıp suçlamaların ilişki üzerinde yarattığı baskıyı azaltarak, partnerlerin nasıl en sağlıklı bağlantıyı kurulabileceğini gösterir. Öte yandan duygusal ihtiyaçlar üzerine çalışılarak; beklentilerin karşılanabilmesi ve amaçlanan yakın ilişkinin kurulabilmesine zemin hazırlar. Ayrılık ikilemi yaşayan bireylerin ilişkisine dair netlik kazanmasına, ilişkiyi sonlandırma kararını hayata geçirenlerin ayrılık süreci yönetimine olanak tanır.

Çalışma Alanları

Virtua Psikoloji Bireysel Terapi

Bireysel Terapi

Bireysel terapi, kişisel keşif ve onarım sürecidir. Psikoterapi sürecinde; kaygıların, takılma yaşanan alanların, gündelik hayatta kendini tekrar eden problem örüntülerinin ve ihtiyaç duyulan duygusal kaynakların farkına varılarak içgörü elde edilir.

Detaylı İncele...

Virtua Psikoloji Çift Terapisi

Çift Terapisi

Çift terapisi, ilişki içerisinde ortaya çıkan anlaşmazlıklar, karşılanmayan beklentilerin yaşattığı duygusal ihtiyaçlar ve çatışmalar nedeniyle gerginlik yaşayan partnerlerin süreçlerini ele alır. İlişkide oluşan duygusal düğümlerin partnerlerin kendi arasında çözümlemekte zorlandıkları dönemde çift terapisine başvurulur.

Detaylı İncele...

Virtua Psikoloji Çocuk ve Ergen Terapisi

Çocuk ve Ergen Terapisi

Çocuk ve ergen terapisi; çocuklar ve ergenlerin sorunlarını ele alırken, ailenin bilgilenmesi ile yeni davranış yelpazeleri kazanabilmesine yardım eder. Bu psikoterapi sürecinde aile üyelerinin davranış kalıpları, birbirlerine karşı olan tutumları ve iletişim şekilleri üzerine odaklanılır. Çocukların duygusal ve davranışsal değişimler kazanması amaçlanır.

Detaylı İncele...

Virtua Psikoloji Cinsel Terapi

Cinsel Terapi

Yaşam içerisinde karşılaşılan travmatik olaylar (hastalık, kaza, kayıp vb.), depresyon, stres, kullanılan bazı ilaçların yan etkileri ve olumsuz benlik algısı gibi etkenler bireylerin cinsel isteğini azaltabilir ve cinsel yaşamlarını olumsuz etkileyebilir. Cinsel sorunlar insan yaşamında sık rastlanabilen bir durumdur.

Detaylı İncele...

İletişimVirtua Psikoloji
Valikonağı Cad. Efe Apt. No: 171/1 Nişantaşı, Şişli/İstanbul
T: (0212) 219 31 50     T: (0541) 369 13 42
email

Designed by Niffob.com